Alles moeten beleven en herinneringen maken is prima maar je moet er wel het geld voor hebben.


Dat wordt nog wel eens snel vergeten bij het aanschaffen van een camper je komt er niet alleen mee klaar als je het geld heb om er één te kopen
Nee je zogenaamde vrijheid  kost nog heel veel geld elke maand als je hem eenmaal gekocht heb.

Vrijheid is niet vanzelfsprekend werd er op 5 Mei veelal geschreven, ik wil daaraan toevoegen dat dit ook voor Camperrijders geld.

We hebben hier in Europa al 80 jaar vrijheid.
Was ook een veelgebruikte kreet, maar omdat we dit hebben zijn er enorm veel wetten en regels nodig omdat vrijheid nou eenmaal niet zomaar kan.
Als je rood licht heb bij een stoplicht zal je moeten stoppen, om de ander die groen licht heeft voorrang te geven.
Simpeler kan ik het niet uitleggen.


Helaas hebben sommige mensen een zuurstoftekort in hun hersenpan en storen zich nergens aan.
Ook dat kan het geval zijn, bij kampeerauto bezitters!


Hieronder in ieder geval een lijstje wat best wel verstandig is om te lezen en eventueel sommige zaken te kopen die je nodig hebt als je met je Camper naar het buitenland gaat.
Ga je op vakantie naar het zuiden van Europa? Weet dan dat het per land verschilt welke items je sowieso in je auto moet hebben liggen.

Ik zet de regels van de verschillende landen voor je op een rijtje.

Verplicht in België
We beginnen bij de zuiderburen.  Als je door België rijdt, moet je in elk geval een gevarendriehoek bij je hebben. Ook een fluoriserend hesje is verplicht.

Heeft je Camper een Belgisch kenteken, bijvoorbeeld omdat je ‘m hebt gehuurd? Dan zijn ook een verbanddoos en een brandblusser verplicht.

De ANWB raadt overigens aan om ook deze twee zaken altijd bij je te hebben als je auto geen Belgisch kenteken heeft.

Een verbanddoos heeft overigens een houdbaarheidsdatum, net als de brandblusser. Dus let hierop.


Verplicht in Frankrijk
In Frankrijk zijn de gevarendriehoek en het veiligheidshesje ook verplicht.

Er zijn specifieke regels voor waar je de gevarendriehoek wel en niet mag plaatsen: wel op de vluchtstrook, niet op de weg zelf. Dat is heel gevaarlijk.
Het veiligheidshesje moet je bewaren op een makkelijk bereikbare plek. Je bent verplicht het aan te trekken in geval van pech of een ongeval.

Verplicht in Spanje
Ook in Spanje zijn het hesje en de gevarendriehoek ook verplichte kost.

In Campers met Spaanse kentekenplaten moeten er zelfs twee liggen.

Ook hier adviseert de ANWB altijd twee gevarendriehoeken mee te nemen, ongeacht het kenteken.

Hiermee voorkom je lastige discussies met Spaanse agenten.
Als je de gevarendriehoek gebruikt moet deze in Spanje minstens 50 meter achter je auto worden geplaatst.

Hij moet zodanig staan opgesteld dat hij vanaf honderd meter afstand al zichtbaar is.

Verder moet je ook een bandenreparatieset bij je hebben.

Heb je een aanhangwagen bij je? Dan moet je een brandblusser bij je hebben.


Speciaal knipperlicht
In Spanje bestaat ook zoiets als een speciaal knipperlicht dat je op je auto kunt plaatsen in geval van pech.

Dit knipperlicht, de V-16 genoemd, wordt vanaf 2026 zelfs verplicht in dit Zuid-Europese land.


Verplicht in Portugal
Rijd je door naar Portugal? Dan is het aan te raden om een gevarendriehoek en een veiligheidshesje bij je te hebben.

Rijd je op LPG? Dan moet je ook een brandblusser meenemen. Deze moet op een goed bereikbare plek veilig vastgezet worden, bijvoorbeeld onder de bestuurdersstoel.

Milieusticker
Tegenwoordig is het heel verstandig om voor vertrek te controleren hoe het zit met de milieuregels in de landen waar je doorheen reist. 

 Regels veranderen voortdurend in verschillende regio’s, dus laat je voor vertrek goed informeren.

Als je dat niet doet en niet de juiste sticker bij je hebt, kan je dat een boete opleveren.

Ook bestaat de kans dat je een andere route moet nemen.

Ik heb mijn hele leven al geluk gehad.
Ik ben nog nooit gecontroleerd of ik al die zaken wel in mijn camper had.
Ik had/heb ze trouwens wel hoor....
Safety First



Ik wens u en fijne  vakantie met uw Camper.

 

 

Terug naar Prikbord en meer columns